حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰ 7 رمضان 1442 Sunday, 18 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 77 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 0×

با حضور دکتر رئوف دادستان محترم انتظامی مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و دکتر اردلان رئیس کمیسیون حمایت از وکلا جلسه ای در دفتر مرکز کارشناسان استان برگزار شد

06 July 2020 - 18:58 315 بازدید

با حضور دکتر رئوف دادستان محترم انتظامی مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و دکتر اردلان رئیس کمیسیون حمایت از وکلا جلسه ای در دفتر مرکز کارشناسان استان برگزار شد. به گزارش مجتبی ربیعی دبیر هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی: در حاشیه برگزاری همایش علمی “بایسته های انتظامی […]

پ
پ

با حضور دکتر رئوف دادستان محترم انتظامی مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و دکتر اردلان رئیس کمیسیون حمایت از وکلا جلسه ای در دفتر مرکز کارشناسان استان برگزار شد.
به گزارش مجتبی ربیعی دبیر هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی: در حاشیه برگزاری همایش علمی “بایسته های انتظامی وکلای استان مرکزی با حضور دکتر رئوف دادستان انتظامی مرکز وکلا و دکتر اردلان رئیس کمیسیون حمایت از وکلا ” با دعوت هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی ، دکتر رئوف دادستان محترم انتظامی مرکز وکلاء کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از محل دفتر مرکز بازدید و جلسه ای دو ساعته را با اعضای هیات مدیره و بازرسان مرکز برگزار نمودند.
ابراهیم بیاتی رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی در ابتدا ضمن خوشامد گویی به دکتر رئوف و همراهان در خصوص اینکه مرکز کارشناسان استان با کمبود شدید فضا مواجه است توضیحاتی در خصوص زمین واگذار شده به مرکز استان در سایت اداری ارائه نمودند و مراحل انجام کار و تامین اعتبار آن را توضیح دادند.
در ادامه رئوف نیز بیان داشتند: در صورت تحقق این امر، مرکز وکلای استان نیز از فضای مناسب برخوردار خواهد شد و مشکلات این دو مجموعه در خصوص کمبود فضا حل خواهد شد.
بیاتی در ادامه در خصوص عدم وجود دادیار در مرکز کارشناسان استان اشاره کردند و اینکه شکایات باید در سطح استان بررسی و رسیدگی گردد و در موارد خاص و در صورت عدم صلح و سازش در کمیته مربوطه، شکایات تا تشکیل دادیاری و شورای انتظامی در مرکز کارشناسان استان ، به دادیاری مرکز وکلای استان ارسال گردد.
رئوف همچنان بیان داشتند: افرادی به عنوان کاندید دادیاری به تهران اعلام شده که شرط آن ۶ سال سابقه کارشناسی و عدم محکومیت میباشد.
بیاتی همچنین به مسئله عدم تمدید برخی ازکارشناسان به مدت طولانی و اینکه بسیاری از کارشناسان رشته ها ی مختلف قادر به پرداخت هزینه تمدید سالانه نیستند اشاره کردند که مقرر شد به کارشناسان مهلت داده شود تا به تمدید دفترچه اقدام نموده و این مساله تعیین تکلیف شود.
در ادامه مجتبی ربیعی دبیر هیات مدیره به بخشنامه منع استفاده از کارشناسان ثبتی شاغل در اداره ثبت اشاره کرده که این موضوع با توجه به اینکه تعداد زیادی از کارشناسان ثبتی در اداره ثبت شاغل هستند ، کار ارجاع دادگاه ها را با مشکل مواجه کرده است.
وی همچنان در خصوص برخی از مشکلات از جمله کمبود فضای دفتر مرکز استان ، پیشنهاد جهت سربرگ و مهر متحد الشکل ، ارتباط بهتر و بیشتر با کانون کارشناسان و تشکیل کلاسهای آموزشی مشترک در راستای تفاهم نامه مرکز با کانون توضیحاتی بیان داشتند.
ربیعی افزود جلسه ای با یکی از شرکت های ارائه دهنده نرم افزار توزیع کار با حضور همه اعضا هیات مدیره گذاشته شده ، که منتظر ارائه پیش فاکتور جهت اجرایی کردن آن هستیم.
تاج آبادی خزانه دار اظهار داشتند که در پرونده ها، حضور کارشناسان ثبتی در کنار کارشناسان راه وساختمان بسیار خوب و مفید میباشد.
رامین زاوشی احدی از بازرسین هیات مدیره در خصوص عدم ارجاع کار از سوی ادارات و بانکها به کارشناسان مرکز اشاره کردند که رئوف اظهار داشتند که با تلاشهای بهادری رئیس مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و همکارانشان در اینده این مشکل بر طرف میگردد.
در پایان مقرر شد جلسه ای مشترک با بهادری رئیس مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه انجام و هیات مدیره با ایشان قرار داشته باشند

.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.